| Crs a întrebat:

Am 18 ani, 1.60 inaltime. Mai sunt sanse sa mai cresc in inaltime? Sau sa imi mai creasca sanii?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele se dezvoltă până la vârsta de 16-17 ani. La tine s-a încheiat creșterea.
Pa, pa.

| sensesDelight a răspuns:

În înălțime nu prea ai cum. De regulă fata crește până în clasa a 9a, după aceea se mai înalță aproximativ 5 cm foarte greu. Am întâlnit persoane care spun că s-au înălțat abia după clasa a 9a, până în a 12a.
Sorry, dar nu prea sunt șanse să mai crești, doar dacă joci volei, basket, sporturi care înalță. Însă ar fi trebuit să te apuci de ele la momentul potrivit, cam pe la 15-16.
Oricum, sânii ți-i poți modela prin exerciții sau chiar prin dans.
Baftă.

| PeAcE a răspuns:

Eu una zic ca ai destule sanse deoarece sistemul osos inceteaza sa se dezvolte dupa 20 de ani.
Conteaza si daca ai avut vreun contact sexual pana acum. Daca da, sansele mai scad...

La fel si in cazul sanilor!

| mihaibrasov a răspuns:

Cu sanii nu stiu, dar in inaltime ai sanse.

| Libelle a răspuns:

Cu inaltimea nu stiu ce sa zic, probabil ca te-ai mai dezvolta si la asta daca ai incepe sa practici un sport(baschet, handball) cat despre sani...aia pot creste in orice moment(daca ramai gravida, te duci la sala, iei anumite pastile si tratamente, etc.)

| Byushka a răspuns:

In inaltime nu stiu dar sa iti creasca sani se poate cu un tratament sau dupa ce nasti happy

Răspuns utilizator avertizat
| Renesmee1 a răspuns:

Da mai sunt sanse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai sunt sanse.Dezvoltarea fizica la fete se opreste cam in jurul varstei de 17-18 ani(cu foarte mici exceptii), iar in cazul tau, e cam gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tot 18 ani si 1, 56-60 si as vrea sa ma mai inalt. incearca inotul. Intradevar depinde de la persoana la persoana daca mai cresti sau nu, dar daca nu incerci sansele sunt muult mai mici. Cat despre sani, pe tot parcursul vietii unei femei sanii isi schimba forma si marimea, dar depinde foarte mult de mama ta/femeile din familia ta. in majoritatea cazurilor "se mosteneste". Sper ca te-am mai lamurit un pic. >big grin

| flor07 a răspuns:

Depinde.De exemplu daca vrei sa mai cresti te poti inscrie la un curs de inot, cat despre cresterea sanilor depinde de la organism la organsim... http://www.kudika.ro/......nilor.html poate te ajuta cu ceva;)