| BiancaMrrr a întrebat:

Adolescentii cu bulimie au sanse sa nu mai creasca in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fuzzer a răspuns:

E discutabil, inaltimea este data de hormonul de crestere, din cate stiu eu acest hormon este secretat de catre tiroida, sau in orice caz de o glanda endocrina. Si sunt anumite alimente ce stimuleaza secretia acestui hormon.Despre aceasta boala "bulimia", nu stiu sa-ti spun mai multe.Dar, pentru mai multe informatii de poti adresa medicului, el va stii exact, ce-i de facut, si-ti va da niste explicatii pe masura.

3 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Nu,nu au sanse.Vad destul de des adolescenti cu bulimie si sunt destul de inalti.

| BiancaMrrr explică:

Persoanele cu bulimie sunt de obicei foarte slabe, nu late sau asa ceva...

| BiancaMrrr explică:

Persoanele cu bulimie sunt acelea care vomita dupa ce mananca tongue