| dedfgv a întrebat:

Am auzit ca coaja de portocale e buna pentru albitu dintilor... a incercat cineva? functioneaza?

daca da si vrea si eu o reteta adica de cate ori pe zi sa fac si in cam cat timp se vad efectele

2 răspunsuri:
| alejinxique a răspuns:

Http://sanatate.bzi.ro/5-remedii-naturale-pentru-albirea-dintilor-2145 uite aici mai multe informatii. Am incercat cu bicarbonat de sodiu aplicat pe peria de dinti (daca treci peria cu pasta pe sub jetul de apa, bicarbonatul se lipeste si nu mai cade de pe perie). Ajuta, dar e foarte dur amestecul cu gingiile. Dupa a 3a zi incepe sa te usture gingiile. Eventual daca o data pe saptamana as aplica amestecul. Cu capsunile si portocala am auzit recent, dar nu am incercat.Am colegi care si-au albit dintii. Matusa mea si-a albit dintii la dentist, dar a avut cateva luni hipersensibilitate la inghetata sau alte alimente reci, dar si la cele calde.Dentistul meu refuza sa imi albeasca dintii, chit ca sunt majora. Pana recent pretextul lui era "la 18 ani". Oricum iti doresc multa sanatate! Daca functioneaza, te rog anunta-ma. :)

| 乃ŪMMĪĪ a răspuns:

Da am incercat si este f bun pai cam de 2 ori pe zi si cam in 14 zile o sa ai niste dinti minunati si albibatting eyelashes
Funda?