| Sapphire a întrebat:

Care vi s-a parut cea mai buna pasta de dinti/metoda de albire a dintilor? In cat timp s-au vazut efectele?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cea mai rapida si eficienta metoda de albire a dintilor este cea cu laser/lumina pulsata (la stomatolog). Dar este destul de costisitoare (800-1500 RON (depinde de cabinet/stomatolog)) si mareste sensibilitatea dintilor, de fapt, ca majoritatea metodelor de albire. Iar ca sa ti-i albesti acasa putin (nu se vor albi de tot), poti sa te speli cu bicarbonat sau sare o data la 7-10 zile (nu mai des!), iar dupa cu o pasta de dinti de calitate (eu prefer Sensodyne). Succes! Numai bine!

| Bianqita a răspuns:

Bicarbonat de sodiu cred ca e ff ok. Pui putin pe periuta de dinti si speli normal.De 2-3 ori pe saptamana, nu mai mult ca nu face bine prea des. Poti face o pauza de cateva saptamani dupa aprox. o luna de folosire.Bafta!

| DeeaLove08 a răspuns:

Eu acum folosesc pasta de dinti de la oriflame, cu efect de albire. nu o folosesc de mult timp asa ca nu-ti pot spune cam multe, dar dupa o saptamana( de cand o folosesc) se vad mici efecte. cam dupa 2 saptamani cred ca se albesc.

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Cea mai buna si eficienta metoda pentru albirea dintilor pe care o stiu este folosirea bicarbonatului de sodiu, care practic da rezultat instantaneu. Insa din pacate, efectele nu dureaza mai mult de 10 minute. La o utilizare constanta, durata se va mari, bineinteles.
Oricum, iti recomand mai degraba o pasta de dinti ca Blend-a-med 3D White. La mine a functionat.

| Daviiiiiid a răspuns:

Blend-a -med pearl ...in max 1 saptamanahappy

| stickere a răspuns:

Http://stickerelaptop.blogspot.com/
V-ati saturat de aspectul banal al laptopului?!
Va doriti o schimbare?!
Noi am gasit solutia...si anume stickerele pentru laptop(carcasa)

| JustForFewSeconds a răspuns:

Parodontax.In 2-3 zile, aplicata de 3 ori pe zi...
Si iti mai spun ceva...bicarbonatul de sodiu albeste dintii daca te speli o data pus pe periuta si apoi amestecat cu ceai de musetel... a functionat imediat si rezista pana la de 3 ori imi mult decat simplu folosittongue

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute