| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca frunzele de nuc inchid culoarea parului. Stiti vreo reteta, cum se prepara, de unde le iau?

17 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Se fierb frunzele de nuc si te speli q rezultatu'. in general se gasesc in nuc. da' am auzit ca la caracal cresc si-n corcodusi...

| NoName1234 a răspuns:

Acum mi-am facut si eu si o sa ma duc sa imi scot prosopul din cap happy. Eu le-am pus in apa fiarta si am pus acolo frunzele. Dupa ce se raceste te clatesti cu el il lasi putin parul in prosop. Si frunzele le iei din nuc.happy Succes :*!

| cristina_6456 a răspuns:

E adevarat si eu am incercat si da rezultate eu am pus si urzica si menta le fierbi arunci frunzele si te speli cu apa si te clatesti cum faci in mod normal numai ca in locde apa folosesti fiertura aceea

| alexam a răspuns:

DA, frunzele de nuc inchid culoarea parului. Aduni multe, le fierbi, si cu apa care se coloreaza maron inchis te clatesti la final, dupa ce te samponezi. O sa iti dea o culoare frumoasa si luciu parului, dar nu acopera firele albe, deci nu poate inlocui vopseaua! Incearca, si apoi sa ne spui! Eu cand eram micuta mai foloseam...

| us3r a răspuns:

Spala-te pe cap, sau limpezeste-te cu frunze de nuc
(pui cateva frunze, sa dea un clocot)

| al3xa_6696 a răspuns:

Le iei din nucwinking si le fierbi happy

| bibilulla a răspuns:

O fi o reţetă rudimentară, dar e naturală şi dă rezultate excelente. Nu îţi fie frică că nu te pătezi nici pe faţă, nici pe piele, nici pe mâini. Găseşte un nuc bătrân, matur şi culege o pungă de frunze, le pui în oală şi le dai un clocot sau două, laşi la răcit şi după ce îţi speli părul, te clăteşti cu apa de frunze de nuc amestecată cu puţin oţet. Dacă eşti blondă mai bine îţi faci infuzie de muşeţel, dar dacă ai părul castaniu e bună infuzia de frunze de nuc. Ascultă-mă pe mine că am folosit deja reţeta asta şi dă rezultate atât în privinţa reflexelor bune cât şi a întăririi firului de păr!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Astea is retetele vechi si rudimentare. te patezi pe maini si nu ti mai iese o saptamana. chiar si pe fata. vrei asta? eu as zice sa ti iei mai bine o vopsea sau un sampon de firma cu acelasi efect principal si mai putine dureri de cap dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am folosit aceasta reteta si chiar m-a ajutat mult, dar are si un dezvantajsadfrunzele de nuc contin mult iod si face rau pielii capului...incearca si ai sa fi fericita de rezultate:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da le culegi din pom adica din nuc le firbi circa a 10 min apoi aplici pe par dupa samponare vezi ai grija sa nu pui apa pe par fierbinte ca iti deterioreza varfurile am incerkt chiar zilele trecutetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca frunzele de nuc, este adevarat ca inchid culoarea parului, dar e o nuanta frumoasa de mahon-roscat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt bruneta deschis. si vreau si eu sa incerc. dar nu stiu de unde sa iau frunze de nuc.mai ales ca stau la bloc si e si iarna.se gasesc undeva?:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta vreau si eu sa fac am cules frungele de nuc si azi vreau sa mi-l fac... dar eu am auzit ca e bun pentru deschiderea parului...eu nu il vreau m-ai inchis. si trebuie sa fierbi frunzele! happy Succes!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frunzele de nuc le gasesti si la plafar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frunzele de nuc le gasesti si la plafar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

""Asta vreau si eu sa fac am cules frungele de nuc si azi vreau sa mi-l fac... dar eu am auzit ca e bun pentru deschiderea parului...eu nu il vreau m-ai inchis. si trebuie sa fierbi frunzele! happy Succes!"

Draguta, tu cu cine ai facut limba romana? Cu femeia de serviciu?
mil fac, m-ai inchis? Daca ai mancat vreodata nuci verzi, care, asa cum au mentionat si altii, provin din copacul numit nuc, ai fi vazut ca mainile ti se coloreaza in maron.Concluzia? Nu vei reveni la culoarea initiala de blond.Multa bafta si...meditatii la romana