| BRoxana a întrebat:

Am auzit ca nu sunt bune sucurile in diete, este valabil si pentru sucurile naturale(Santal, Granini 0% zahar) sau doar pentru cele acidulate?

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cele acidulate nu sunt bunewinking
Daca nu au acid si sunt naturale poti sa bei fara problemewinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Personal prefer sucurile naturale pe care le pregatesc acasa la blender sau storcator. La blender sunt mai bune (parerea mea), sunt precum nectarul(foarte groase) si le poti dilua cu apa plata sau lapte dupa gust.Eu pregatesc acest nectar din mere, banane, portocale, morcovi, sfecla rosie, telina, grepfruit, lamaie, kiwi (iarna). Acum se pot adauga fructele de sezon, capsuni, visine, cirese, etc... Se poate adauga optional putina miere de albine.Se poate face din mai multe fructe amestecate sau un singur sortiment.Incercati si nu o sa regretati, e o bomba de vitamine naturale.

| cristina a răspuns:

Astea naturale poti sa le bei
nu au zahar
sunt naturale
doar nu bea cu acidwinking

| Yollanda;x a răspuns:

Intr-adevar, nu sunt recomandate sucurile in diete. Si in legatura cu aceste sucuri numite ''sucuri naturale'' nu sunt chiar naturale asa cum zic eilaughinglaughing Contin o gramada de porcarii la fel ca sucurile acidulate. Cele intr-adevar naturale sunt alea de la mama acasa si cele scumpe, dar nu se prea gasesc la noi, mai mult le gasesti in strainatate, la noi rar gasesti sucuri naturale 100 %. Asa ca nu iti recomand niciun fel de suc. Numai bine si renunta la porcariile astea care iti fac rau si roag-o pe mama ta sa iti faca acasa ca e mult mai sanatos! Sper sa tii cont de sfatulmeu!

| Yollanda;x a răspuns:

Intr-adevar, sucurile nu sunt recomandate in diete. Si sucurile astea pe care le numesti tu ''sucuri naturale'' nu sunt chiar asa naturale precum zici tulaughinglaughing Contin niste porcarii la fel ca sucurile acidulate. Alea naturale 100% le gasesti in strainatate, poate si in Romania, dar mai rar si au preturi foarte mari. Nu te mai increde in toate prostiile de la magazin ca astia vor sa isi faca reclama. In concluzie nu iti recomand niciun fel de suc in dieta. Mai bine roag-o pe mama ta sa iti ia niste fructe sa iti faca acasa, este mult mai sanatos! Numai bine si tine cont de sfatul meu!

| byoana a răspuns:

Pentru diete sucurile acidulate nu sunt bune, iar cele naturale pe care le cumperi din magazin ai au mai multa apa decat sucul fructului din care sunt facute. Cel mai bine e sa iti faci suc natural in casa. Daca nu ai storcator de fructe si legume atunci cumparati suc natural din magazin. Da mai bine iti cumperi apa plata decat suc. Apa plata e prezenta in toate dietele. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele acidulate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca nu este recomandat nici-un suc din comert. Cel mai bine e sa-ti prepari singura sucul, acasa. Fa-ti limonada indulciuta cu miere sau suc de portocale(storci portocalele si indulcesti sucul cu miere, daca e cazul).

| Sixx a răspuns:

Doar cele acidulate

| Valy_8638 a răspuns:

In primul rand sucurile astea sunt doar cu numele naturale fa. ti un suc din fucte si legume acasa si e mult mai bun dar pentru dieta bea suc de lamie apa cu lamaie grephe si multe fructe care sunt acre sau amare