| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca spalatul des pe cap cu sampon duce la deteriorarea parului, eu ma spal aproape in fiecare zi de 3-4 ori pe saptamana?
Este adevarat?
Fundita!

10 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Ok, ok au renuntat la sampon si cu ce l-au spalat pana la urma laughing?

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Au folosit tehnica co-washing(adica spalatul cu balsam) sau doar cu apa pentru ca si apa e suficienta sa elimine sebumul.

| ElenaSA a răspuns:

Nu se deterioreaza, poate iti creste secretia de sebum. Poti insa raci.

| AlexAleex a răspuns:

Doar daca te speli in fiecare zi poate duce la deteriorarea parului.

| Romeo44 a răspuns:

Nuuuuuuuu eu ma spal pe cap aproape in fiecare zi si inca mai am parlaughing

| cllaudDia a răspuns:

Poti sa te speli pe cap de cate ori pe saptamana vrei ca nu se intampla nimic, atat timp cat folosesti samponul si balsamul potrivit tipului tau de par.

| andreea49 a răspuns:

De 3-4 ori pe saptamana? Nu prea e ok; incearca sa mai reduci...

| supermari10 a răspuns:

3-4 ori pe saptamana...Da nu prea e ok chiar cum spune andreea trebuie sa mai stai linistit/a poti face paduchi daca foloseste atata apa si atata sampon mai stai calm poate la cap de 3-4 pe saptamana.

| papussika a răspuns:

Si eu ma spal la fel de des pe par si totusi nu mi se pare ca se detelioreaza asa ca nu cred ca este adevarat big grin