| SuntBunPrietenCuVoi a întrebat:

Am auzit că uleiul de ricin ajuta la creșterea bărbii, cum il aplic? Il las pe față sau mă spăl?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il aplici pe fata cu buricele degetelor sau o discheta demachianta si-l lasi acolo pana intra in piele. Daca simti nevoia poti sa dai cu putina apa dar il lasi minim 20 de minute sa intre in piele.

| Biu009 a răspuns:

Il lasi pe fata aproximativ o ora. Fa asta in fiecare zi

| laneandreea a răspuns:

Pune pe o disceta demachianta 5 picaturi de ulei de ricin si dupa il intanzi cu ajutorul discetei pe fat. trebuie sa faci asta in fiecare seara in timp de o 3 zile vei obsera schimbarile

| Iulian_Costyn_1997 a răspuns:

Eu lucrez la același lucru. Ia-te cu bugul de cel puțin 2 ori pe zi apoi aplici câteva picături de ulei de ricin și întinzi bine pe față. Fa ce ți am spus și într o saptamana o sa se cunoască.

| wolder a răspuns (pentru Iulian_Costyn_1997):

Daca te razi nu inseamna ca va creste mai rapid, cea mai mare prostie, invatati acest lucru, doar tai firul de la suprafata, nu afectezi cu nimic radacina,