| ElizaaaX a întrebat:

Am avut un neg mic la incheietura nasului si am fost la doctor sa il ard, dar mi-a ramas rana.Am peste o saptamana un majorat si o petrecere de sfarsit de an si nu stiu ce sa fac sa-mi treaca mai repede...

Răspuns Câştigător
| cosminelul a răspuns:

Cel mai indicat e sa te dai cu o frunzulita de aloe vera sau cu crema de galbenelewinking

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

In primul rand nu il atinge, nu il pizgali si incearca sa nu porti machiaj cateva zile. Pentru grabirea vindecarii foloseste crema Cycalfate de la Avene.
In seara evenimentului pune fond de ten si corector si sa speram ca nu se va observa prea tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unguentul baneocin este pentru cicatrici, usuca si vindeca mai repede ranilie. Dar oricum iti v-a ramane semn acolo.