| Rose_2860 a întrebat:

V-am spus saptamana trecuta ca m-am lovit intr-o bucata de fier la incheietura de sus a piciorului. Nu am fost la doctor, mi-a trecut o buna parte din umflatura si durerea si am ramas cu vanataie si o umflatura marisoara care este foarte tare. Ce poate fi? De ce e tare? Cam cat mai dureaza pana trece complet? Acum 7 zile a fost intamplarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pune comprese cu frunze de varza zdrobite cu un facalet sau cu o sticla! Varza absoarbe vanataile si umflaturile!

| tyana a răspuns:

Mergi sa te vada macar medicul de familie.Nu vanataia ma ingrijoreaza ci umflatuta marisoara de care vorbesti.Pentru o vanataie simpla ti-as fi recomandat unguent cu hepatrombin dar umflatura aceea e problema.Mergi la medicul de familie.Multa sanatate!

| elyssa20 a răspuns:

Mergi repede la medic, ca aceeasi prostie am facut si eu, am cazut pe genunchi si am zis ca nu am nimic. a inceput sa se umfle si ma durea de nu mai puteam, iar cand am mers la medic surpriza :ruptura de ligamente. fugi repejor nu mai astepta ca dintr-o prostioara mica poti sa dai de belele mai mari, Doamne fereste.bafta multa si sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa te vada macar medicul de familie...pate as iti vei rezolava problemele...multa sanantate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi sa te vada macar medicul de familie...pate as iti vei rezolava problemele...multa sanantate!