| Aries90 a întrebat:

Am citit ca uleiul de masline este bun pentru atunci cand mergi la plaja (printre muuuulte altele laughing). Si voiam sa intreb cum trebuie folosit? Impreuna cu lotiunea, in locul ei, dupa ce "termini" cu plaja? thinking Multumesc anticipat! :*

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uleiul de măsline este hidratant, el nu te apără de razele nocive ale soarelui.
O cremă de soare cu factorul cel mai ridicat, 50+ și seara după duș aplici pe piele uleiul de măsline.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Ulei de masline poti folosi in mai multe feluri, dar in mod normal (in scopul descris de tinewinking ) ar trebui sa te dai cu el in timp ce faci plaja. thumbs up Il intinzi bine pe piele si atat (o faci, de cate ori vei iesi din apa). Bafta! day dreaming

| meioana a răspuns:

Mai intai crema protectoare... uleiul poate fi folosit in loc de apa... ajuta la producerea unui bronz uniform si auriuhappy

| Roxy a răspuns:

Pai eu nu ma dau de obicei cu creme si uleiuri ca am ten bun si nici nu am ardbig grin
Dar mai folosesc si uleiul de maslinebig grin
Eu de exemplu iau ulei de plaja (ca miroase frumos)si il amestec cu cel de masline (miroase destul de naspha)
Ca mai mergi al plaja si dai de vreun baiat frumos si il rogi sa te dea cu ulei pe spate si o sa creada ca folosesti ulei stricat sau expiratlaughing

| xibalba a răspuns:

Eu il foloseam in loc de lotiune de plaja. Adica ma dadeam cu ulei si gata.

| Alecsandraa97 a răspuns:

Eu stiam ca intai te dai cu uleiul de masiline si apoi dupa ce te usti doar daca vrei cu alta loctiune, dar mai bine numa uleiul (te bronzezi mai bine, propria experienta; dar depinde de piele) tongue

| ----:anonim:--- a răspuns:

Da intr-adevar uleiul de masline este bun pentru plaja, eu nu folosesc nimic altceva in afara de uleiul de masilne nici un alt fel de crema.si este chiar foarte bun mi-e mi-a folosit.am o culoare de bronz foarte placutabatting eyelashes
pupici!

| jojobg a răspuns:

Uleiul de amsline poate fi folosit ca lotiune
adica inlocuieste lotiunea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai intai cu crema protectoare, apoi folosesti uleiul de masline.

eu cand merg la plaja, nu folosesc protecte, doar ulei de masline, desi m`am ars odata, ehh`...asta ebig grin.