| Chrristina a întrebat:

Am citit pe net ca o masca din albus de ou batut spuma ajuta la ten. te scapa de cosuri. Cine a folosit asa ceva si poate sa imi spuna cam cate zile dureaza "tratamentul" pana dispar cosurile?

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Mai buna e masca cu miere. Minim 5 zile. Te ungi cu miere si stai asa cat mai mult. Si o zi intreaga daca poti.
Sau poti amesteca mierea cu malai si sa faci un peeling la sfarsit cand dai masca joc. Peeling-ul este cel mai bun pentru acnee. Insa daca este o acnee profunda sa stii ca iti trebuie tratament de la medic. Am avut si eu problema cu cosurile si nu am rezolvat-o cu nimic. Nici cu mama mastilor si mama cremelor. Tot la dermatolog am ajuns.Dar vezi cum iti este cu masca mai intai. Macar 5 zile foloseste-o zilnic.

2 răspunsuri:
| DeeaD1 a răspuns:

Buna! si eu am probleme cu tenul si am folosit multe remedii, dar singurul care m-a ajutat a fost mierea.Mi-am pus pe fata miere si am dormit cu ea. Dupa cateva zile in care am repetat tratamentul asta cosurile au disparut.Eu am mai folosit si Zynerit.Dar depinde de tenul fiecarei persoane.Te pup :* Funda?

| Ionita_Andreea_1998 a răspuns:

Si eu am folosit Zynerit si functioneaza cam 80%, dar depinde de ten. Nu stiu de albusuri nimic, dar eu cand am folosit miere ( cu laptisor de matca + fagure + alte chestii tot pe baza de miere) nu prea a functionat