| romantica a întrebat:

Am dat peste un site cu produse cosmetice bio la preturi destul de bunicele, de la mai multi producatori. A cumparat cineva din produsele lor? Ma intereseaza in principal cremele
site-ul se cheama organikshop.ro

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Allynuca, te contrazic.Produsele bio sunt controlate incepand de la samanta plantei pana la ambalajul cremei.Aceste produse obtin calitatea de ''produs bio''dupa mai multi ani de cercetari si dupa studii ale autoritatilor.

7 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

DA, am comandat acum vreo luna niste produse de la ei, printre care sapunuri si creme pentru o ruda bolnava de cancer care a adoptat stilul bio.Sunt foarte bune doarece au un parfum foarte discret si sunt facute din plante, si folosite timp indelungat nu dauneaza tenului sau pielii.

| lost.in.rain a răspuns:

Multe produse sunt "organice" numai prin denumire. Trebuie sa fii foarte atenta la ceea ce contin. Produsele Farfalla sunt bune, in rest...nu am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc produse ecologice de cateva luni si sunt foarte multumita. totusi nu am cumparat decat de la un singur producator cosmetice si nu pot sa imi dau cu parerea despre altele. folosesc balsam de ochi si argila pentru par de la Tautropfen si sunt f multumita.In plus beau regulat sucuri Biotta si sunt fff bune. le-am gasit pe biosens.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am comandat de mai multe ori de la www.bio-bazar.ro. A aparut acum cateva luni, l-am gasit intr-un comunicat de presa. Produsele sunt ok, le recomand. Cristina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cumpar de la www.biobeauty.ro, preturile sunt foarte ok si cosmeticele sunt certificate.

| rocket a răspuns:

Eu am folosit de la marca aceasta. Sunt foarte bune cele pentru curatarea tenului
https://www.bioki.ro/toate-produsele/brand-gamarde

| rub1yanna a răspuns:

Din comoditate m-am orientat si eu spre produsele cosmetice bio si organice de pe piata si nu am fost dezamagita. O prietena mi-a recomandat produsele de pe www.beautyhouse.ro, m-am documentat intai despre ele si am vazut ca marca PHYT's este singura marca de cosmetice bio care prezinta pe piata o intreaga gama de make-up bio 100% natural, etichetata COSMEBIO si certificata ECOCERT. Am inlocuit intai produsele de ingrijire a tenului cu acestea bio, apoi cele de ingrijire coprorala si recent am testat produsele de make-up. Sunt super! Pielea mea s-a impacat foarte bine cu ele asa ca le recomand.