| Denisa a întrebat:

Am facut o prostie mare! Am stat la soare mai mult decat e nevoie si acum sunt foarte rosie la fata si ma ustura la culme. Am fost data cu ulei de plaja. Stiu ca trebuia sa folosesc o crema adecvata dar...prostia se plateste. Problema mea e ca mi-au aparut cateva basicute pe barba cu apa si ma tem ca vor pusca si mi se va cosi pielea. Mie nu mi se decojeste niciodata pielea dar acum sunt foarte arsa. Ce sa fac? Cum sa scap de usturimi? M-am gandit sa ma dau cu o crema hidratanta, poate de galmenele, ca sa mi se mai inmoaie fata si basicutele. E bine? Ce altceva pot sa mai fac?

Răspuns Câştigător
| Ioana1984 a răspuns:

Eu zic ca e foarte bine cu iaurt, eu asa folosesc de fiecare data, intreaba cel mai bine si la un platfarm.Succes.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu pune pe piele iaurt, ai o arsura de gradul II, cumpara-ti Bioxiteracor spray, este special pentru arsuri.

| Anonimusss a răspuns:

Foloseste o solutie de aia de dupa plaja zic euthinking

| JustMe_8650 a răspuns:

Stiu ca pentru arsurile de la soare este bine sa dai cu smantana sau iaurt, poti incearca nu are ce rau sa faca.
Cred totusi ca cel mai bine ar fi sa mergi la medic ca sa iti recomande ceva.

| GreenSky a răspuns:

Incerca o lotiune care se aplica dupa plaja, dar oricum nu va face mare lucru decat va avea un efect racoritor.

Nu ramane decat sa astepti cel putin 3 zile pana se va mai duce roseata. si ce cojit oricum te vei coji din moment ce ti-au aparut basicute. De asta sa fi sigura!

Data viitoare nu uita sa te dai cu lotiune de plaja inainte sa te expui la soare!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna vrei sa fi cu mine uite id meu