| AndreiBarosanul3232 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt la mare si m-am cam "prajit" la soare si ma ustura pielea.
M-am dat cu o crema impotriva arsurilor dar tot ma ustura pielea...

Aveti vreun sfat cum sa scap de usturimi?

Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Incearca ceva spray cu menta, si mie mi s-a intamplat si m-am dat pe piele si e foarte racoritor si calmeaza usturimile si arsura. happy

3 răspunsuri:
| Rax a răspuns:

Eu stiam de iaurtwinking

| NataliaAntonia a răspuns:

Eu zic sa te dai cu niste smantanta grasa pentru a-ti ameliora usturimile si poti sa o cumperi de la orice minimarket.winking

| bombopapusik a răspuns:

Da-te cu bere