| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Acum 2 zile am mers la plaja si am stat cam mult la soare iar acum ma ustura pielea foarte tare.Nu suport nici macar un maieu.Cand ating ma inteapa foarte tare si ustura. Am folosit crema de galbenele,crema cu ulei de germeni din grau, crema de corp dar nimic. Nu mai stiu cu ce sa ma dau.
Ce sa mai folosesc?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AllTheGoodNamesAreTaken a răspuns:

Poti incerca cu otet sau iaurt...
La mine merge. big grin

Sper ca te-am ajutat happy

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comprese îmbibate cu spirt, repeți până cedează aceste senzații de discomfort, apoi hidratezi cu ulei de măsline/floarea soarelui/cocos/migdale dulci/etc.
Pe viitor aplică pe piele cremă fotoprotectoare, 50+ și nu te expui în orele de vârf, hidratare.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Ioi fa un dus caldut dar fara sapun, si sa te dai te cateva ori pe zi pe piele cu iaurt.

| snzpaul a răspuns:

Cremă de aloe-vera.

| WeAreLegion a răspuns:

Spirt sanitar, o sa usture vreo 3-4 secunde da dupa aia nu mai ai treaba!

| Alinamia a răspuns:

Da-te cu smantana sau cu iaurt e foarte bun si nu incerca cu spirt ca nu te ajuta, daca ai otet atat!

| EuCosti a răspuns:

Date cu tuica sa vezi ce iti trece laughing

| Annamaria_6326 a răspuns:

Uleiul de masline amestecat cu otet din vin alb este foarte bun.

| emavisan2001 a răspuns:

Dai cu smantana acola unde te ustura!

| Alina282 a răspuns:

Buna. Eu iti recomand lotiunea hidratanta dupa plaja de la Nivea.Este o lotiune calmanta cu Aloe Vera se absoarbe usor si hidrateaza intensiv piela. Si eu am folosit-o. E foarte buna!