| Girl123girl a întrebat:

Am foarte mult ulei de masline si as vrea sa'l folosesc pentru par. Am gasit fel si fel de masti pentru par deteriorat, pentru cadere etc.
De fiecare data cand ma dau cu ulei si ma spal arata ca si cum nu l'am spalat de 1 lunastraight face, iar a2a zi trebuie sa ma spal iar(gras, lipit de cap). Mentionez ca ma clatesc fffff bine. Vreau sa stiu si eu care'i treaba cu ulei. Cum sa'l folosesc ca sa nu mai fie parul atat de urat dupa uscare.straight face. Va roooog.:* daca este cineva care foloseste periodic si ramane parul frumos, il rog sa'mi spuna cum foloseste.sad

Răspuns Câştigător
| lauritta92 a răspuns:

Da happy nu pune ulei pe tot firul de par.la radacina parul are deja uleiurile sale naturale asa ca daca pui si ulei de masline la radacina ai vazut rezultatul... pune doar pe lungimea firului de par...si eu folosesc ulei de masline dar numai pe lungime si nu foarte mult si parul arata ft bine nu e uleios, ramane fin si lucitor. sper ca te-am ajutat :*

2 răspunsuri:
| IkNoWiLoStBuTLeTmESuFeRiNSiLeNcE a răspuns:

Asa am facut si eu la inceput(prima mea masca de par laughing).Am folosit o reteta cu ou(galbenus) + ulei de masline.Am turnat ca proasta ulei de masline din greu si a doua zi era uleios si gras.Acum cateva zile mi-am facut o masca cu ulei de masline+ iaurt+ zeama de lamaie.Parul meu arata bine acum...love struck...Stii ce trebuie sa faci? Sa pui foarte putin ulei, cam 2/3 lingurite maxim.Cu toate ca ai mult ulei nu-l pune pe tot.happy. Pune putin dar bun. Sper ca te-am ajutat! byekiss

| simina a răspuns:

Din cate stiu se amesteca si cu cateva picaturi de lamaie si nu pui ulei cu cana dar e bine sa cauti reteta pe google In retete nu scrie si cantitatile care se amesteca?