| alejinxique a întrebat:

Buna!
In general am un par sanatos. Dar din noiembrie-decembrie a devenit foarte rebel. Daca il las liber se aseaza pe haine ca si panza de paianjen. Se tot electrizeaza pana se face nod. Il port prins in coada la scoala pentru ca se fac deja glume ca ce zburlit e parul meu. Niciodata nu a fost asa ca o matura. Am aplicat azi o masca din ulei de masline+2 galbenusuri+miere. Am lasat-o sa actioneze o ora apoi am aplicat sampon, clatire, uscare.
Mentionez ca am parul lung, drept, gras, subtire, matsos spre radacini si aspru spre varfuri, castaniu inchis, cu suvite blonde (obtinute prin decolorare in august ). Nu il dau cu placa si folosesc uscator cu ioni negativi (satin ions). Samponul cu care il spal e Clear pentru par gras (cel galben). Balsamul e spray Gliss Liquild Silk Gloss. Folosesc spuma de par (Schwarzkopf Ultra Mousse) doar la ocazii/evenimente.
Am incercat sa il periu numai cu perie naturala dar nu ajuta deloc. Se electrizeaza constant.
Stiti ceva care calmeaza parul rebel?

Răspuns Câştigător
| abc_5716 a răspuns:

Nu te speria asa il am si eu.pe timpul verii este ff frumos, stralucitor, etc si iarna se electrezeaza.din cauza hainelor groase(unele pe gat) ai sa vezi pe spre mijlocul primaverii nu vei mai pariihappy

2 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Din cauza vremii atat de rece a luat-o raznabig grin
Vezi rezultatul mastii respective.

| andreea98esteacumBubbleS a răspuns:

Buna!

Sper sa te ajute produsele urmatoare:
http://www.4look.ro/styling/Efect-Control-par-rebel-maa-f/

Incearca uleiui de par Kerastase oil nutritive pe care il gasesti cu 89 lei in saloanele profesionale(il am si este foarte bun)

Incearca sa nu iti mai usuci parul cu feonul dupa ce te speli pe cap.Nu iti mai prinde parul atat de des pentru ca il distrugi dar daca nu rezisti sa nu ti-l prinzi alege un elastic mai moale.

Sper ca o sa te ajute sfaturile mele. daca nu se rezolva mergi la un hairstylist.pa pa!