| Veronicca01 a întrebat:

Am folosit placa de par timp de un an in fiecare zi, apoi am incercat sa nu o mai folosesc asa des deoarece parul incepea sa se usuce. Parul meu natural este ondulat, dar problema e ca in spate sta drept si in fata ondulat. Am intrebat mai multe persoane si unele spun ca din cauza ca am folosit prea mult placa, iar altele spun ca in spate fiind mai lung se lasa si de asta e drept si in fata pentru ca este mai scurt se onduleaza. Ati patit si voi asa?
As putea sa folosesc ceva sa il ajute sa isi revina? Vreau sa il las lung si sa fie sanatos fara sa mai folosesc placa.
Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul asa de cand eram mica. Incearca sa ii tunzi mai des varfurile ca sa se regenereze si sa il usuci din prosop, insa fara frecari ca sa nu il despici. Legat de placa, foloseste o lotiune inainte pentru a proteja firul de par si indreapta-l dupa ce l-ai spalat si uscat bine. Va rezista mai mult si nu va trebui sa-l mai indrepti zilnic.

| wonderwoman123 a răspuns:

1.Hidrateaza-l ff bine cu uleiuri si tunde-l drept. Asta da iluzia ca creste mai repede.
Eu folosesc produsele Morroccanoil de care sunt foarte multumita, prietena mea cea mai buna care are parul decolorat pana la blond alb numeste marca asta ca "Aur pentru par". Si da, nimeni nu ar da 100-150 de lei pe un balsam, dar merita.
2.Mi-e mi se intampla zilnic sa se onduleze in fata.Si nu e ca e mai scurt in fata.
3.Cand folosesti o placa, trebuie in primul rand ca aceea placa sa fie pe baza de ioni, caci ionii ajuta sa nu ii mai i-a din hidratarea lui normala. Apoi sa folosesti un spray de protectie termica. Cel mai bun e cel de la CHI, dar este si unul de la Batiste supet ok.

| Veronicca01 explică (pentru wonderwoman123):

Super, mersi. O sa incerc sper sa ajute si la parul meu.