| Fcsion a întrebat:

Am fundul si picioarele foarte albe, cum sa fac plaja?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la vara la plaja. Sau la solar in orice anotimp al anului.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cu multa crema de protectie pentru ca cu cat e mai deschisa pielea la culoare, cu atat cresc sansele sa capeti arsuri solare. Nu conteaza culoarea pielii. Oamenii merg la mare sa se distreze si sa se relaxeze, nu sa se uite cine are pielea cea mai alba.

| mi25 a răspuns:

In pielea goala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum fac si ceilalti si nu se mai rusineaza.
Sunt fete cu sani foarte mici carora nu le e rusine sa faca plaja, asadar a avea pielea prea alba nu e ceva rusinos, tocmai, ca te bronzezi.

| NunuNini a răspuns:

Plaja la soare, cum altfel?
Vara mai porti si pantaloni scurti.

| AlexaRia a răspuns:

Nu sta in soare ca nu ii bine inbatranesti si faci riduri mai repede

| Salontanul a răspuns (pentru AlexaRia):

Si ce-i mai bine? Sa nu faci riduri sau sa ai lipsa de vitamina D?

| AlexaRia a răspuns (pentru Salontanul):

Nu faci lipsa iei de la farmacie 1 pastila pe zi si gata

| Salontanul a răspuns (pentru AlexaRia):

Da! Chimicale. Mai bine soarele. Are si alte beneficii: face pielea sa ramana sanatoasa ajutand in anumite afctiuni ale pielii (psoriazisul, eczema, icterul sau acneea), iti creste durata de viata si fertilitatea, te ajuta sa dormi mai bine producand melatonina, hormonul care normalizeaza ritmul circadian, te ajuta sa lupti cu depresia incurajand productia de serotonina (hormonul fericirii), etc. Pot sa-ti spun inca zece asemenea beneficii dar n-are rost. Voi sunteti generatiile crescute in puf si nu va place ce-i natural.

| AlexaRia a răspuns (pentru Salontanul):

Soare rau face pielea urata

| Salontanul a răspuns (pentru AlexaRia):

Prefer sanatos decat frumos.

| leg0las a răspuns:

La bec domne!