| anonim_4396 a întrebat:

Am inteles ca pentru unghii frumoase si ingrijite se tin mainile in zeama de lamaie. Dar as avea o intrebare cat trebuie tinute unghiile cateva min pe zi sau cum?
Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| ndddiana a răspuns:

Da am auzit si eu asta. 10 minute se preciza...
Dar eu foloseam mai mult de 10 minute
Ce e natural nu afecteaza ...deci. oricat happydar zilnik

4 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa puicateva picaturi pe ficare unghie si stai asa vreo 5 minute.stiu ca ajuta impotriva exfolierii si unghiile devin mai albe...
ce pot sa ti spun e ce pentru mine nu a functionat chestia cu exfolierea...doar mi s au albit unghiile pentru ca erau cumva transparente.

| Anonim21321 a răspuns:

Eu tin. cam 10-15 minute pentru unghii foarte frumoase...

| Noname1465 a răspuns:

Trebuie tinute vreo 5 minute
Eu folosesc ceva intaritor si ulei pentru cuticule si unghiile imi sunt mari si frumoase
Succes:*

| cristinna_8843 a răspuns:

De doua ori pe saptamana, cate 10 minute, asa fac eu, dar in zeama de lamaie mai pun si o lingurita de miere!