| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

Am nevoie de ajutorul fetelor. am o rochita gen asta
( http://weheartit.com/entry/31741441 ) si problema e ca trebuie modificata si nu am idee cum s-ar putea rezolva problema, ce ar trebui sa ii fac. materialul de sub dantela este cam scurt si as vrea sa fie mai lung. aveti vreo idee? multumesc

Răspuns Câştigător
| Metamorphose a răspuns:

Pff. aceeași problemă avea și rochița mea. Dar m.am dus la o croitoreasă și mi-a cusut un fel de satin de „chestia" aia care e dedesubt. arată destul de bine, de fapt nici nu se observă prea tare. Sper că te.am ajutat. Poți să te duci la o croitoreasă, de obicei ele sunt mai inventive ca noi, astea „de rând" ca să zic așa În această privință. big grin Pa! :*.

6 răspunsuri:
| DWDT a răspuns:

Mai taie din dantela da-o drecu laughing
nu, serios, mai taie putin din dantela

| sindromforyou a răspuns:

Sa iti iei alt material si sa il pui in locul celuilalt. e rochie sau fusta?

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru sindromforyou):

E rochita. si acolo unde se imbina materialul din dantela cu cel de sus e mai cret asa si ma gandesc ca ar fi dificil daca l-ar inlocui pe cel de dedesubt...

| sindromforyou a răspuns:

Se face foarte usor cu elastic. ma pricep la croitorie. sau poti sa mai tai din dantela sau ilasi rochita asa si iti iei niste colanti.

| Zuzzy123 a răspuns:

Pai daca mai ai material asemanator cu ala o poti ruga pe mama ta sa ti coase materialul tau langa acel de la fusta...sau te poti duce la un croitor sa ii spui problema si poate te rezolva:d

| Elly2497 a răspuns:

Pei cel mai bine consulta o croitoreasa sau ceva. Sau poti sa cumperi material si sa faci o alta jupa` pe desubt. Mama mea se ocupa cu lucruri de genul` si foarte multe fete fac lucrul asta :* sper sa te ajute :*