| Daria a întrebat:

Am nevoie de idei cum sa imi prind parul. E cret, pana la umeri, castaniu inchis. Din pacate e uscat cu varfurile despicate, trebuie sa il regenerez.Eu il prind intr-o coada cu cateva suvite libere sau cu o clama mai mare sus si pe spate liber. Voi ce idei aveti? Cat mai multe va rog.happy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Un bun tratament pentru parul tau deteriorat este atunci dupa spalare, cand aplici crema pe parul umed, sa iei bucla cu bucla si sa o rasucesti pentru a o defini si mai bine. Daca ai varfurile despicate, mergi la un salon sa-ti tunda acele varfuri, parul tau isi va reveni odata cu taierea varfurilor.Parul este bine uneori sa-l lasi rebel, este bine sa folosesti masti cu uleiuri esentiale(masline si migdale). Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul la fel. Nu ti-l mai prinde in coada. Lasa-l desprins, si dupa ce faci baie da'i cu spuma. Sau dimineata cand ti-l aranjezi uda-l un pic si pe urma da iar cu spuma.

| Menta a răspuns:

Daca poti, incearca sa iti faci o carare intr-o parte, sau cel mai usor ar fi sa il intinzi cu placa, dar daca ai spus ca ai varfurile uscate. Dar si pentru asta exista tratamente. Ai putea sa il impletesti sau ai putea sa prinzi primele 2 suvite din fata la spate si le-ai putea prinde cu ceva micut.Ti.ar sta superb