| Crs a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. Banuiesc ca sunt pe aici persoane care cumpara sau au cumparat de pe site-ul okazii.ro. Vreau sa ma lmureasca si pe mine cineva cum sta treaba cu licitatiile. Am gasit niste licitatii la parfumuri, unde licitatia a ajuns la 1 euro. Am intrebat vanzatorul daca da parfumul cu un euro si mi-a raspuns : " Aceasta este o licitatie, iar pretul de vanzare va fi cel cu care se va finaliza oferta. Timpul ramas pana la finalizare poate fi observat in partea stanga sus langa poza. Avem insa o multime de produse la pret fix. Apasati pe sectiunea "TOATE LICITATIILE ACESTUI VANZATOR" din partea dreapta sus ca sa accesati si sa vizualizati toate produsele noastre, inclusiv cele cu pret fix. " Daca licitez pentru un parfum la un euro si oferta se va finaliza la alt pret mai mare de exemplu voi cumpara parfumul la pretul final, chiar daca eu am licitat pentru parfum la 1 euro? ca nu prea inteleg crying si vreau sa ma lamureasca si pe mine cineva, sa nu licitez aiurea, sa castig o licitatie si sa platesc mai mult, ca nu vreau sa primesc negativ. sad va rooooog

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Tu licitezi un euro, dar daca alt utiliyatori va licita de ex 5 uro, tu NU vei fi castigatorul licitatie (adica nu vei plati si nici nu vei primi produsul), ci persoana care a licitat 5 euro. Si castigatorul se afla la finalul lictatiei, de ex. licitati este pusa pe 7 zile, tu daca liciteti acum 1 euro si nu va mai licita nimeni pana cand se termina lictatie (7 zile) atunci tu vei fi castigatoarea si vei primi produsul, daca a licitat cineva mai mult ca tine nu inseamna ca tu va trebui sa platesti suma respectiva, ci persoana care a licitat, dar tu nu vei primi nici produsul.

Persoana cu licitatia are probabil un singur produs si cine da mai mult pe ala castiga ai inteles?

3 răspunsuri:
| Crs explică:

Nu ma refer la produsele pe care poti sa le cumperi direct! asa am mai cumparat. vreau sa stiu despre licitatii. eu licitez pentru un produs la un euro. si oferta finala ramane parfumul de exemplu la 5 euro daca a mai licitat careva, va trebui sa cumpar parfumul la 5 euro, sau nu? daca nu cumpar primesc negativ, are dreptul sa imi dea calificativ? ca eu vreau la un euro

| boing_5323 a răspuns:

Acea licitatie la un euro e ca o licitatie reala castiga cel care ofera mai mult in decusrs de 30 de zile iar licitatiile la pret fix au un pret care nu poate fi schimbat sper ca te.am lamurit cat de cat...

| andreii2 a răspuns:

Eu am cumparat ceva de pe okazii dar nu am licitat. I-am trimis mesaj privat vanzatorului si am vorbit pe mess. I-am dat adresa si mi-a trimis produsul prin posta.Cand a ajuns am platit.