| LastOrder a întrebat:

Am nevoie de un mic ajutor. Actual sunt roscata, m-am vopsit de 4 ori pana acum,dar prima si a doua oara am folosit vopsele diferite, iar cele ultime aceiasi firma, care m-a prins cel mai bine. M-am vopsit recent dupa 4 luni si imi crescuse cam 3 cm (parul meu natural e un saten destul de inchis),dar imi iesise roscat deschis,adica roscatul care il voiam, unde imi crescuse si mai inchis unde eram deja vopsita. O prietena mi-a zis ca e din cauza ca n-am folosit aceiasi nuanta de la inceput si le-am schimbat. Inca o problema ar fi este ca il am foarte aspru,ca si cum as fi decolorata. Mi s-a spus ca a devenit asa din cauza ca am inceput sa folosesc placa,dar parul meu era aspru de inainte sa ma vopsesc sau sa folosesc placa. Totusi am varfuri oribil de despicate,si de abia pot sa pieptan parul ca se incurca des. Am facut prostia sa il tai putin, sau putin am crezut eu ca a fost, am luat cam 2 cm iar acum regret. Totusi,problema e ca nu stiu ce sa fac ca sa il mentin sanatos, sau cel putin sa nu fie deteriorat in ultimul hal, dar si sa ma pot vopsi in continuare si sa folosesc placa.
V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati ajuta.

Răspuns Câştigător
| LadyCrazy999 a răspuns:

Pai... eu cred ca ar trebui sa iti mai vopsesti parul inca o data iar acolo unde e despicat sa il tai totusi ar fi mai sanatos pentru parul tau sa folosesti de mai putine ori placa fiindca are totusi anumite efecte nu chiar pozitive asupra parului tau...
mie tot asa mi s-a intalmplat si atunci m-am dus la frizerie si acolo mi-au taiat capetele despicate iar parul mi l-au vopsit acum e uniform...incearca si tu (funda?)