| anonim_4396 a întrebat:

Am parul destul de deteriorat la varfuri si e aspru cu toate ca mi-am tuns varfurile acum cateva luni si nu m-am mai vopsit de 9 luni,nu folosesc placa,nu folosesc fixativ, gel sau spuma dar totusi este deteriorat si se incurca foarte repede.Ce ar putea cauza deteriorarea? Si ce as putea face ca sa il repar? Mi-am cumparat un spray cu keratina lichida dar nu l-am incercat inca.Masti naturale sau ceva...

Răspuns Câştigător
| BRoxana a răspuns:

Ti-am scris si la intrebarea cealalta,schimba-ti samponul si cautati un balsam bun pe care sa-l aplici la varfuri nu la radacina ( la radacina ti se va unge repede parul) iti protejeaza ceva,daca vrei mai mult poti sa folosesti zilnic un spray pentru protectie,dar unul bun,cele de la syoss sau mai stiu eu ce nu au nici un efect, incearca unul profi, chiar daca e mai scump, macar isi face treaba, si mai e si serul ala pentru varfuri de la gerovital http://beautybyjules.ro/......tratament/ uite un review de la el, si eu l-am cumparat si l-am terminat dar nu prea m-am dat regulat si n-am vazut cine stie ce rezultat.Masti naturale daca vrei incearca ceva cu ulei de mastile, miere sau alte chestii care sa-l hidrateze si sa-l ai in permanenta hidratat sa nu-l lasi sa se uste.Da na cu astea daca ti le cumperi incearca sa le folosesti dupa ce tai cat de cat din varfurile deteriorate.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din varfuri ar trebui sa tai macar o data la doua luni, foloseste uleiul de ricin

| plasticsmile a răspuns:

Cel mai ok este sa iti iei un balsam de par si sa il folosesti doar la varfuri....si incearca sa tunzi in fiecare luna varfurile iti va ajuta parul foarte mult ca sa se regenereze

| Birlik65 a răspuns:

Fa-ti o solutie de gelatina alimentara (o iei de la market) cu apa calduta intr-o cescuta, da-o pe par las-o 20 minute 30. si apoi clatesti...nu o sa mai ai nici un fir despicat..succes!