| cookie_2823 a întrebat:

Am niste vene mici pe ambele gambe ale picioarelor. cum se numesc si cum as scapa de ele? ...multumeschappy...

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Cred ca sunt vergeturile ...pai te duci la farmacie si ceri crema pentru vergetruri si.ti faci masaj cu ea.si faci si ceva sport ca poate se decoloreaza adica se fac albetongue

succes:L*:*:*:*:*:**:*:*:*:*:

3 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Vene mici? Capilare? Adica varice. Exista creme, intreaba la farmacie.
PS: "Gambele picioarelor"?! Ai gambe si la brate?

| CodrutM a răspuns:

Daca-s pe gambe sunt varice. Eu nu am vazut in viata mea vergeturi pe gambe. Vergeturile apar cand pierzi sau castigi rapid in greutate, in zonele unde pielea e mai subtire se "crapa".
PS: Cattyy, daca faci "ceva sport" o sa se faca vinetii.
Stiu ce vorbesc ca am si eu. Undeva intre axila si biceps. Multi culturisti (mezomorfi in general) au.

| pynnk a răspuns:

Se numesc vergeturi poti scapa de ele cu ajutorul cremelor cu masaj si mult sport:*