| cornculapte a întrebat:

Am o bluza cu niste modele din paiete, dar nu sunt cusute ci doar lipite. Cum as putea sa evit ca la spalare sa cada toate? As putea sa le lipesc mai bine cu lipici pentru textile sau as putea sa curat bluza altcumva? Ce solutie/alternativa am?

5 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Din pacate alta alternativa nu ai decat daca o speli de mana si folosesti un sapun foarte finbatting eyelashes

| cornculapte explică:

@Yollanda, crede-ma, nu stii ce vorbesti.laughing Sunt cel putin 500 de paiete pe bluza aia si in plus, nu-s de-alea gaurite care se pot coase. Sunt mai mici.

| Yollanda;x a răspuns:

Ar trebui sa dezlipesti paietele si sa le cosi dupa aceea. Nu e complicat deloc si nu vei mai avea probleme cu spalarea!

| rvr a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o speli cu mana si fin...

| CARLA_9114 a răspuns:

Eu mi-am spalat o bluza cu paiete intr-un lighean, au cazut patru paiete doar si le-am lipit.