| Crystallll a întrebat:

Am o dilema ca orice ce fata..nu stiu cum sa ma îmbrac.
Adica am propriul meu stil dar când le vad pe unele fete ma simt foarte pe lângă..niște sfaturi, idei de machiaj...si legat de vârstă ...am 15 ca sa nu spuneți la 12 ani iti arde de moda și din astea

Răspuns Câştigător
| Ssspup a răspuns:

Salut! Si eu am 15 ani si sunt fata si, impresionant, împărtășim acelasi sentiment! Patesc acelasi lucru zi de zi. Stii cum încerc sa trec eu peste? Nu te uita la cum se imbraca celelalte persoane..fiecare persoana are propriul stil. Îmbrăcate cu ce crezi tu ca iti vine cel mai vine, cu ce iti place si cu ce te simti tu cel mai comod! Spre exemplu, eu întotdeauna am avut o problema cu pantaloni. Pana acum câteva luni mă simteam inferioara deoarece nu eram la fel de cool ca celelate dive care purtau numai blugi mulati si rupti. Totul s-a terminat când mi-am luat prima pereche de blugi stramti care îmi plac si in care ma simt foarte bine. So, girl. Toata faza e sa fii tu însuti si sa te îmbraci asa cum simti(bineînțeles, cat de decent se poate laughing ). Pup:* spre ca ti-am fost de ajutor!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu iti face prea mari probleme. Imbraca-te cat mai simplu si mai comod, nu lasa hainele sa te incarce sau sa te incomodeze. Hainele trebuie sa fie curate si decente, in rest sunt doar niste carpe, nu au nici o smenificatie. Simplitatea este intotdeauna cea mai buna varianta. La machiaj mai ai timp sa te gandesti macar vreo 20 de ani, deocamdata poti folosi un strugurel incolor si, eventual, la mari ocazii, un ruj pal, altceva ti-ar strica tenul si te-ar face sa arati urat, ca un clovn.

| Adry05 a răspuns:

Pai si cu sa te ajutam noi? laughing) Cauta pe pinterest si alte din astea idei de outfituri si mergi sa-ti iei chestii asemanatoare. Nu trebuie sa te compari cu nimeni, trebuie sa fii tu. Sa stii ca nici fetele alea nu poarta aur pe ele, doar au atitudine si poarta altfel hainele.
Poate la asta trebuie sa lucrezi, nu la ceea ce porti
Iar ca machiaj, nici nu-ti recomand sa te machiezi cum/cat se machiaza ele. Rimel, eyeliner sau fard de ploape + un ruj mi se pare suficient.
In niciun caz fond de ten sau lucruri de genul zilnic ca-ti faci tenul praf. Poate nu acum, dar mai tarziu.

| Morticia13 a răspuns:

Cum crezi tu ca iti sta cel mai bine imbraca haine care iti dau incredere de sine si daca vrei poti sa te duci in magazine si sa provezi diverse piese vestimentare sa vezi in ce te simti bine si in ce arati binewinking