| Katheriina a întrebat:

Am o intrebare doar pentru fete. Am o problema cu epilarea inghinala. De obicei ma epilez cu crema, acasa, doar ca pielea nu ramane perfect curata, mai raman niste ' capete de firicele ' si trebuie sa apelez la big, insa imi apar multe bubite, si cand merg la piscina mereu ma acopar cu mana, si nu ma simt deloc comfortabil. am un gand sa ma duc la salon, sa ma epilez cu ceara, dar imi este si rusine dar si foarte frica. aveti niste sfaturi? va rog.

3 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Aceleaşi lucruri le păţesc şi eu, şi clar sunt mult prea timidă ca să merg la salon, şi ar fi prea stânjenitor.

Dar eu când folosesc cremă, o las să acţioneze ( folosesc cremă de la farmec cu efect rapid sau elmiplant ), după care o îndepărtez cu bigul, şi pielea rămâne fină, fără capetele acelea sub piele.

Dacă nu merge, ar trebui să încerci cu benzi de ceară, singură acasă, pentru că am înţeles că sunt mai eficiente.

O seară bună şi baftă!

| Etelca a răspuns:

Hey! E ceva normal sa iti fie rusine sa te duci la salon, e ceva infricosator pentru tine in acest moment sa te dezbraci in fata unui om pe care nu il cunosti, daca nu iti invingi aceasta teama incearca sa folosesti benzile depilatoare singurica acasa si urmeaza instructiunile cu mare atentie, pentru a nu avea de suferit. Sper ca te-am ajutat.
Pa, pa!:*

| ILoveWeekends a răspuns:

Nu trebuie sa te feresti. Treaba cosmeticianei este sa te epileze acolo unde doresti, a mai epilat mai multe fete inaintea ta, deci e obisnuita sa te vada... Oricum e mai bine cu ceara. Nu e asa de greu! Bafta!winking