| Btth1974 a întrebat:

Cum sa ma epilez in zona inghinala fara sa ma irit? Am incercat cu crema,dar ma irit chiar daca nu las mult sa actioneze,am incercat cu ceara, dar zona ramane sensibila la atingere si usor iritata si am incercat si cu bicul dar am mancarimi dupa si apar bubite daca ma scarpin, de aia ma abtin de la scarpinat (cand o fac cu bicul o fac dupa ce am stat putin in apa calduta, cu spuma de ras si dupa ce am terminat cu inlaturarea firelor de par si ma usuc stau putin fara lenjerie si imi pun crema hidratanta NIVEA. Sa continui cu bicul, in timp pielea se va obisnui? Vreau pareri.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa te razi in sensul de crestere al firului de par si nu invers, ca sa nu te mai iriti.

| Bizon95 a răspuns:

Epilator care smulge parul... doare la inceput, dar deh

| christine99 a răspuns:

Încearcă să îl iei cu mașina de tuns sau cu foarfeca întâi, și după dai cu bicul până ajungi cum îți place. Dacă vrei cu ceară, mergi la salon, acasă te chinui și nu iese bine.

| VladAntonio a răspuns:

Salut daca ești băiat încearcă să folosești masina de tuns!

| SyeiraDAmico a răspuns:

Pai ai incercat o ceara de calitate? Iar daca pielea nu da semne pozitive cu aceasta, continua sa folosesti bicul, dar schimba crema hidratanta intr-una mai puternica. Oricum, daca nu functioneaza nimic, poti cere sfatul unui dermatolog