| catysmile a întrebat:

Am o mare problema! am 12 ani si vreau sa scap de "inceputul" meu de celulita. am mare nevoie de un rezultat rapid si eficien pls repede. fundita

Răspuns Câştigător
| Roxxet01 a răspuns:

Nu e adevarat Bianca ca de la 20 de ani faci celulita...

daca bei Coca-cola...nu mai bea ca de la cola faci celulita di cate am auzit

big grin

9 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Incepe sa faci un sport, si iti recomand sapunul natural anticelulitic (asta rau sigur nu iti va face, chiar daca esti mica) http://www.atshopping.ro/product.php?id_product=193

| luciana200972 a răspuns:

Eu te cred pe cuvant, intr-adevar celulita poate aparea la 12 ani, ca sa scapi de ea e foarte greu dar nu imposibil, incepi prin a elimina dulciurile si sucurile acidulate din alimentatie, grasimile si prajelile, fa sport bea minim 2 litri apa plata pe zi, fa masaj zilnic cu crema anticelulitica, evita excesul de lucruri nesanatoase gen fast-food

| Romancutza a răspuns:

Va-s da un sfat, sunteti in crestere iar corpul ar fi bine sa nu fie schimbat de noi, altfel va superi grav.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ai celulita la 12 ani?! nu are cum. Ti se pare!happy
Celulita incepe de la thinking 20 si de ani poate mai tarziuwinking! Nici nu te-ai dezvoltat bine si ai celulita>! NU

| Anileda a răspuns:

Fa mult sport.
Mersul pe bicicleta.
Bea cel putin 2 litri de apa pe zi.
Mananca mancare sanatoasa:salate...nu mai manca paine normala, ci paine neagra este mult mai buna.
Fa un masaj anticelulitic, gasesti pe youtube tutoriale.
Succes

| Alexandra_1242 a răspuns:

Daca de acum ai celulita poti incerca cu o crema anticelulitica de la farmacie sau de 3-4 ori pe zi sa-ti dai cu zat de cafea, lasi 10 min si apoi te speli. Sper sa-ti fie de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce peocupari aveti la 12 ani?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O_O ce preucupari au copilitele de 12 ani!

| sarcasmuser a răspuns:

In primul rand nu cred ca la 12 ani ai un "inceput" de celulita. Insa, eu am folosit o crema de la Vichy (Lipometric), cu apa termala, iar rezultatele au inceput sa se observe in prima saptamna de folosire. :X

Hope I Helped. Fundita?

P. S.: Asa arata crema:D
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:1, s:24&biw=1366&bih=601