| Stefiwa17 a întrebat:

Am o pereche de cercei cumparati in 2003 care sunt din aur alb si as vrea sa ii duc la amanet. Cerceii nu au fost cumparati de mine si nu stiu unde as putea sa le aflu valoarea.

Răspuns Câştigător
| Mariaaaavev a răspuns:

Preturile variaza in functie de amanet. De exemplu, la mine in oras un gram de aur valoreaza 130 de lei la un amanet iar la altul 160. E greu de precizat cu exactitate suma. Depinde si cate grame au, cat de bine au fost pastrati. Tot la amanet poti afla si valoarea. Sfatul meu este ca consulti mai multe amaneturi din orasul tau si sa vezi care este cel mai avantajos pret primit. Te pup;*

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la un magazin "Bijuteria" si afla acolo. La amanet o sa te fraiereasca.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cel mai mult conteaza tipul de aur(cel alb este mai pretios), cate karate au(12k,14k,24k etc), cate grame au si cat de bine sunt întretinuti.Intreaba la mai multe firme de amanet si vei beneficia de un pret cat mai mare.Meriti"a doua sansa"

| Beuca_Andrei_2001 a răspuns:

Depinde de cate grame au si de aspect ori cum la amanet nu poti primi multi bani pe ei mai inta-i punele pe olx sau pe alte site-uri.