| Yinsho01 a întrebat:

Am o pereche de pantofi tip balerini din piele intoarsa. I-am cumparat acum aproximativ 2 ani. Problema este ca s-au cam largit. Cunoasteti metode prin care pot sa-i stramtez?

4 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Depinde cat de tare s-au largit. Eu am avut problema asta cu o pereche de mocasini. I-am lasat la soare si s-au strans. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un cizmar îi poate strîmta, te duci la el cu balerinii, i ti i-a măsură la picior si vede el cit trebuie sa strimteze, este ca si la haine, numai un croitor bun stie cit sa taie din material sa faca fusta sa i ti vină, Asa ca mergi cu balerinii la un atelier de reparat incălțăminte, si acolo meseriașul îi strimtează pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da' cumpara-ti alții fata

| Ađrian90 a răspuns:

Bagă-i în maşina de spălat. happy