| εʟεпα a întrebat:

Am o problema crying. nu stiu cum sa mai imi fac parul. ziceti-mi va rog cum sa mi-l prind.cum sa mi-l fac? Parul meu este filat de sus si e mediu. drept. Cele mai frumoase primesc funda.Garantat! Haidati fetelor cu idei`! >:

2 răspunsuri:
| Sorinel95674 a răspuns:

Buna seara!
Daca parul tau este filat, dar are tendinta de a fi foarte des, incearca sa te axezi pe volum: spala-l si usuca-l cu capul in jos, apoi aranjeaza-l si prinde o clama haioasa pe stanga, pentru a-ti tine suvitele de la breton. Nu uita, el trebuie sa arate rebel, asa ca nu exagera cu pieptanatul. Un alt mod de a-ti coafa parul este de a opta pentru bucle (sunt de efect si arata f bine pe parul mediu si lung): spala-ti parul si usuca-l, insa lasa-l putin umed. Cumpara-ti cateva bigudiuri mari sau incearca cu hartie umeda si roteste-ti parul pe ele. Merge de fiecare data, iar buclele tale vor arata super cand te vei trezi, a doua zi dimineata.
O alta modalitate este sa ti-l prinzi: ia fiecare suvita in parte si prinde-o la spate intr-un coc mic si apoi umfla-l putin cu ajutorul pieptanului. Prinde-l si vei arata minunat!
Nu uita: fii tu insati si stilul va veni de la sine!
O zi frumoasa!