| ElenaMaria1 a întrebat:

Am observat la unele fete d 13-14 ani ca au sub ochi niste dungi. ca un fel de riduri. Ce sunt alea si de la ce apar?

Răspuns Câştigător
| sonyaminia a răspuns:

Aele riduri se numesc CEARCANI ei se fac de la oboseala.Cand nu dormi si cand esti obosita ele se formeaza.Ca sa se remedieze trebuie sa dormi si sa te odihnesti. FUNDA?!

8 răspunsuri:
| ZuzaTA a răspuns:

Heylove struck Se numesc cearcane, le avem din cauza oboselii sau stresuluihee hee

| Ioana_9117 a răspuns:

Au cearcane,de la obosealahappycam toti avem, daca nu dormim suficient, stres etc.

| Biuka a răspuns:

Oboseala.
stres.
"scoala" laughingrolling on the floor

| Cezar a răspuns:

Ori sunt cearcane ori este de la creionul dermatograf

| HeloKity a răspuns:

Buna.Acele dungi se numesc cearcane.Ele apar de la oboseala de obicei si datorita faptului ca nu avem destula grasime in pometi.

| danyelo112 a răspuns:

Dar nu numai la fetele de varsta asta de obicei apar la cele mai in varsta. se numesc cearcane si se fac de la oboseala sau de la multa cafea

| ioana14 a răspuns:

Nu stiu sigur dar din cate am auzit datorita faptului ca nu se odihnesc suficient sau ca plang prea mult nu stiu prea exact nici eu:d

| anonimusus1 a răspuns:

Dupa parerea noi noi adolescentii nu prea dormin noapteabig grin si o posibilitate este ca acele "riduri" sa fie niste semne ale oboseliihappy si mie imi apar foarte des chiar daca sunt baiathappyblushing