| kUuKii a întrebat:

Am ochi albastri. Ce culori de farduri sa folosesc pentru ai scoate in evidentabig grin?

6 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Verdele, movul si griul scot in evidenta ochii albastri

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Ochii albastrii deja ies in evidenta. Nu te machia strident, ci foarte putin.nuante de maro, bej, gri.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

NU albastru, NU verde, NU rosu.

| BAIATUL110 a răspuns:

Pai pentru a intensifica nuanta de albastru a ochilor opteaza pentru nuante de albastru si gri happy iar pentru un plus de contrast foloseste nuante de maro si bej, acestea vor scoate in evidenta ochii albastri si ii vor face sa para foarte sexy si plini de viata. big grin

iti recomand trusa Denim Blues happy

| dudu13 a răspuns:

Ceva mai deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz verde...nuanta asta se foloseste mai mult la cohii caprui sau verzi... opteaza pentru culori cum ar fi un gri cu negru (smokey eyes), maro, chiar si albastru desii 2 nuante la fel combinate nu pun in evidenta contrastul dintre elebig grin oricum ochii albastrii sunt superbi si naturalibig grin