| Amaliutss a întrebat:

Ce culori credeti ca s-ar potrivi la blonde cu ochi albastri? fundita:*:X

Răspuns Câştigător
| JustThat a răspuns:

In general fetelor blonde le sta bine cu roz, albastru ( iti scoate in evidenta ochii ) si poti incerca si o bluza neagra cu ceva model si blugi gri happy

21 răspunsuri:
| HardcoreCountry a răspuns:

Un par blond confera luminozitate chipului, tocmai de aceea nu este nevoie sa folosesti culori tari care sa atraga atentia, ci doar sa adaugi un strop de stralucire terna.

Insa, chiar daca blondelor le stau cel mai bine in culori calde precum piersica, roz, auriu si sampanie, poti fii mai indrazneata optand pentru o nuanta de verde sidefat, de exemplu. Vei sublinia astfel conturul ochilor si culoarea acestora.

| Anonymus314 a răspuns:

Negru, alb

| dean a răspuns:

Vai de mine, nu puteai sa ii ai verzi ca ai mei si ca ai prietenii mele?

| Optimus7 a răspuns:

Rosu

| AndreYoman a răspuns:

Te pot ajuta cu machiajul, la haine nu prea.
Iată ce nuanţe îţi sunt recomandate în materie de make up:

• În primul rând, conturează-ţi sprâncenele cu un fard cu 2 tonuri mai închis decât culoarea ta de păr.
• Alege un fond de ten potrivit, cu o textură fluidă, care să nu încarde
• Pentru tine nu ar strica un strop de bronz, aşa că alege să îţi răsfeţi pomeţii cu perle bronzante sau blush-uri în tonuri arămii
• Pentru un look fabulos, de divă, rimelează-ţi bine genele cu un mascara negru şi colorează-ţi buzele cu un roşu vibrant. Doar atât!
• Blondele arată irezistibil dacă folosesc eyelinerul pentru a-şi trasa celebra coadă de rândunică
• Buzele nude sunt o alegere bună, atâta timp cât pui accent pe machiajul ochilor

Ai mentionat ca ai ochii albastri deci iata:

Pentru a-ţi scoate în evidenţă frumoasa culoare a irisului, mizează pe farduri în nuanţe dulci, pastel, precum portocaliu-nectarină, roz fane, bej ori gri argintiu, alb lucios, antracit, caramel, şi nu uita: combinaţia câştigătoare este de roz cu gri perlat!

| Some0ne a răspuns:

Albastru si rosu love struck
in special albastru. de exemplu cand imi iau o caciula albastra sau o bluza albastra imi ies foarte tare ochii in evidenta... j ce e mai frumos de cat niste ochi foarte albastri?hee hee
J negru stiu ca le sta bine blondelor pentru ca ele au tenul deschis la culoare love struck

| mariatina a răspuns:

Verde, rosu, bleu Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm. cred ca verde, albastru. culori asa mai "happy". si deschise.

| Laurici :x a răspuns:

Pai in principal negrul si albul pentru ca totul se potriveste cu aceste culori. Apoi rozul, albastrul, si orice iti sta tie bine. Asta conteaza, sa iti stea tie bine.

| Nicole a răspuns:

Buna~

Blondelor aproape tot li se potriveste, poti incerca sa combini hainele adaughind in garderoba ta haine deschise cit si hainele inchise.

Eu cred ca s`ar potrivi de minune albastrul, bejul si alte culori... big grin

| alinac a răspuns:

Roz, negru, bleu, mov, turcuazlove struck

| r2d2 a răspuns:

Culorile deshise: blue, verde/verde pal, roz, alb.

| costel_4263 a răspuns:

Salutare; culoarea este mov.sau violet.garantez.

| XxMALVIxX a răspuns:

Roz, verde, mov, turcoaz /...maro in niciun caz! funda?

| AnyAnutza a răspuns:

Culori optime: albastru, verde, maro, gri, lila, turcoaz.

| AngiFmss a răspuns:

Albastru

Negru

Alb

Gri

Fundita?!

| Ella_1266 a răspuns:

Depinde... daca te referi la haine. in timp ce esti la magazin si vrei sa iti cumperi ceva, du-te la oglinda si apropie haina de fata ta si asa vezi daca te avantajeaza culoarea big grin
Culorile care se potrivesc blondelor depind si de culoarea tenului big grin
sper ca te-am ajutat,`b'bye

| adaManiladaM a răspuns:

Ia niste culori aprinse cum ar fi rosu...Blondelor li se protrivesc cul roz si rosu...Sa imi zici cum te prinde rosulove struck
:*>big grin

| ksiuska a răspuns:

Roz e cea mai buna alegere

| MultiRox4 a răspuns:

Roz

| cezara_6472 a răspuns:

Cel mai bine te-ar scoate in evidenta negrulhappy, iar pe locul 2 ar fi turquoise-ultongue:*