| aysha11 a întrebat:

Am ochii caprui, mici si migdalati.Cum ii pot pune in evidenta?

3 răspunsuri:
| Nicol_2691 a răspuns:

Pai daca te dai cu un creion alb chiar in capatul ochiului o sa ti se vada mai mare ochi. si asa o sa fie pusi si in evidenta.

| pisiqtsa a răspuns:

Un machiaj fumuriu este excelent pentru o nuanta deschisa de caprui. Important este sa folosesti farduri in tonuri calde, cum ar fi ciocolatiu, auriu, caramel.

Fardul de obraz poate fi utilizat si pentru a evidentia placut ochii inchisi la culoare, aproape negri. Ideala ar fi o nuanta de roz spre piersica pentru a-i face sa straluceasca si mai mult.

O culoare intensa de ruj poate fi de asemenea un bun mod de a atrage atentia asupra ochilor caprui. Ai grija insa sa nu pui prea mult machiaj la nivelul acestora.
Genele date cu mult rimel contureaza frumos ochii caprui, atat timp cat nu.