| creata02 a întrebat:

ce machiaj sa folosesc pentru a-mi pune in evidenta ochii?(ochii mei sunt caprui).Ce culori mi se potrivesc?

Răspuns Câştigător
| pufuleata a răspuns:

Pe zi ai putea incerca nunate de bej-maroniu dar natural si putin creion negru
iar seara cred ca ai putea incerca o combinatie de maro inchis si mult negru

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Păi, un verde deschis,în culori sidefate, bej,maroniu. Poţi să foloseşti doar creion dermatograf,dar într-o linie subţire,şi mult rimel.
Dacă ai ochii mai mici, foloseşte crem, bej şi un bej mai închis, sau roz, uşor spre cărămiziu.Niciodată negru, maro închis.
Dacă ai ochii mai mari, te dai doar cu creion dermatograf şi foloseşti culori mai închise.
http://www.machiajul.ro/tag/machiaj-ochi-caprui/

| BiuL a răspuns:

Si eu am ochii caprui si imi place mult cum arata cand ma machiez cu mov, roz sau auriu dar si nuante mai inchise de exemplu negru sau gri.

| LauraEU a răspuns:

Verde

| StyleAndTheCity a răspuns:

Inspira-te si tu de la vedetele in voga acum. Eva Longoria, Beyonce, Jennifer Lopez folosesc nuante calde (maro ciocolatiu), pentru a-si scoate ochii caprui in evidenta.

Mai multe stiluri de machiaj pentru ochi caprui, de unde te poti inspira gasesti pe http://www.styleandthecity.ro/machiaj-profesional. Tot acolo vezi si cum se machiaza vedetele.