| Nimeni_7600 a întrebat:

Ce machiaj pune in evidenta ochii caprui?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile pale scot ft bine ochii caprui in evidenta.
Si ca machiaj iti recomand smokey eyes, accentueaza privirea si da o nota de mister. Poate purta si ziua doar sa nu se utilizeze culori tipatoare.

http://www.totuldesprenunti.ro/......schita.jpg

17 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Movul, verdele, auriul, maronul, rozul

| Marii a răspuns:

Culorile: albastru, verde si maro. happy

| Black_Cherry a răspuns:

Ochii caprui sunt singurii carola nu le se interzice nimic. albastru ii pune in evidenta si alte culori puternice.

| Emena a răspuns:

Pai.culoarea albastra.roz.alba

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Dupa cum este bine cunoscut de catre toata lumea, majoritatea oamenilor au culoarea ochilor caprui. De aceea este foarte important ca femeile sa cunoasca sa-si puna in evidenta aceasta culoare a irisului printr-un machiaj adecvat.

Nuantele de auriu sunt foarte pretentioase, nu le poti purta oricand si oriunde, dar daca vrei sa iesi din anonimat, ele sunt alegerea potrivita. Sunt simplu de folosit pentru ca se adapteaza usor diverselor nuante de ten.

Aceasta culoare se potriveste persoanelor cu ochii caprui deoarece auriul actioneaza ca o sursa de lumina, astfel incat privirile stralucesc la propriu. Pentru machiajul de zi trebuie sa alegi texturi discret stralucitoare, excesul nefiind potrivit pentru atmosfera de la birou.

Nu trebuie sa tragi dungi groase si precise cu farduril e, mai ales cand vine
vorba de cele metalizate. Acestea arata foarte caraghios cand sunt folosite in exces. Poti combina cu un blush roz-auriu sau chiar cu pudra bronzanta.

Alege mai de graba acele produse care au o textura translucida decat sidefata. Pe buze poti sa aplici un gloss auriu sau, pentru un efect mai spectaculos, foloseste un ruj intr-o nuanta naturala, mata, care sa nu contrasteze cu restul machiajului. Si rosul-aprins poate fi o buna alegere, atata timp cat este tot mat.

Poti avea chiar un look a la Charlize Theron, look pe care ti-l poti face singura acasa, in fata oglinzii. Pune pe pleoapa superioara, de la baza genelor pana putin peste cuta pleoapei mobile, o nuanta de roz-auriu, apoi traseaza usor un contur al pleoapei de jos, tot in aceeasi nuanta.

Pentru colturile interior si exterior ale ochiului, alege o nuanta mai puternica de maro-auriu.

Acest truc va avea rolul de a da adancime privirii. Cu aceeasi nuanta urmareste conturul pliului, iar un creion maro-auriu in coltul extern al ochilor este potrivit mai ales pentru un machiaj de seara.

| dream01 a răspuns:

Pai verdele...:Xkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...se pare ca cele mai potrivite culori pentru ochii caprui sunt:verdele intens, albastrul, dar si griul inchis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culoarea verde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de nuanta acestora si de forma lor.In special fardul cu aceeasi culoare ca a ochilor merge bine, negrul si unele nuante de verde.Pentru a te convinge cu ce fel de machiaj iti sta cel bine, iti poti face cont aici http://www.taaz.com/makeover.html#tab=lipstick;).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Movul pruna si maronul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt bruneta mie mi se potriveste movul la ochii da si verdele la buze culoare roz inchis da si deschis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru arata foarte bine la ochii caprui dar si nuante de mov sau verde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Albastru, mov, gri, negru si alb tu ce crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii capriu ii pui in evidenta cu culori foarte aprinse.eu folosesc culori ca albastru verde galben si foarte strdente.scoate ochii in evidenta frumos si placut.

| sandra_8733 a răspuns:

Pai daca ai ochii caprui deschis ti se potriveste: Maro-cafeniu, Kaki, Maro-ciocolatiu, Bej, Verde, Culoarea mierii, Turcoaz, Verde crud, Aquamarin, Albastru-petrol, Lila si Mov-albastrui.
Daca ai ochii caprui inchis atunci culorile care ti se potrivesc sunt:
Verde-olive, Verde smarald, Galben tare, Roz-piersica, Auriu, Maro-teracota, Bordo, Kaki, Bleu, Albastru intens, Galben inchis, Orange pal si Bronz.
Sper sa iti foloseasca!

| ~{XoXo Luv DeeDee}~ a răspuns:

Roz, negru, mov