| Denisa a întrebat:

Am ochii verzi de un verde foarte deschis si viu, ca si iarba. Cum as putea sa ii machiez astfel incat sa para mai mari si sa iasa mai mult in evidenta?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Ochii poti mereu sa-i scoti in evidenta cu un contur negru. In materie de farduri, rozul este folosit pentru a contrasta cu verdele ochiului.

4 răspunsuri:
| Sorinella20 a răspuns:

Nu e nevoie sa te machezi intr-un mod deosebit, caci ochii iti ies in evidenta indiferent de cum te-ai machiahappy

| MangoGirl a răspuns:

Eu iti recomand un fard inchis.:albastru inchis, verde inchis etc.si un rimel dar nu sa iti dai in exces. iar creion poti folosi fara sa fi machiata, ca prea o sa arati...sorcova(fara suparare big grin)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nuante de mov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ochii la fel ca tine, verzi.si eu ma machez cu un negru pe deasupra ca si cum m-as da cu tus, iar jos ma dau doar cu rimel, astfel ochii par mai mari si verdele ochiului iese in evidenta.winking