| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

Am parul aproape de fund si as vrea sa imi tau cam o palma si jumatate din el chiar doua si pe langa faptul ca vreau asa scurt cum as mai putea sa il aranjez dupa taiere. sa il prind?
Si as mai avea o intrebare sa mi fac breton?

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu se scurtează prea mult. Tăindu-i vârfurile va deveni mai sănătos, iar bretonul este una din opţiuni.
Pentru orientare:
http://www.lyla.ro/tunsori/

| EvaneSScence a răspuns:

E foarte sanatos sa-l mai scurtezi. E foarte greu acum si e riscul sa se rareasca asa. Oricum nu va fi scurt asa ca ai multe variante sa-l aranjezi.
Si pe umeri si in coada si coada de cal si prins sus.
De breton, depinde cum ai fruntea si daca alegi sa-l faci, nu iti fa din ala foarte scurt. E discrepant fata de cum ai restul parului.

| DoareuAtat a răspuns:

Daca vrei sa iti faci breton depinde cum ai fruntea. Daca fruntea ta e mica nu poti sa iti faci breton deoarece o sa iti acopere fata.
In legatura cum sa te tunzi, eu iti propun sa te tunzi scurt ca poti sa ti-l intreti. Daca e scurt poti sa ti-l lasi desfacut ca sa nu ai probleme la scoala si poti sa ti-l aranjeti pe placul tau.