| tinutza_6709 a întrebat:

Am parul cret, cam pana la umeri si nu gasesc nici o tunsoare care sa imi convina. Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Poarta-ti parul cat mai lung, in scati pentru a "distribui" asa cum trebuie volumul creeat de bucle.Cu cat mai scurt o sa ai parul cu atat mai mici vor fi buclele si o sa dai impresia de cap imens.Si eu sunt creata si am fost tunsa in toate felurile, dar niciodata nu mi-a stat parul atat de bine ca acum.am parul lung pana la jumatatea spatelui, in scari.Arata excelent.A...si inca ceva daca parul uscat(ca majoritatea cretzelor)iti recomand sa lasi parul sa se usuce natural, foloseste un balsam live in(care nu se clateste)si ceara de par.Eu folosesc samponul, balsamul normal si cel live in de la gliss hair repair, cel cu capac portocaliu.Este special pentru parul uscat si ii confera stralucire si suplete.Pentru ceara am ales tot firma schwartzkopf:taft silk-flex shine wax.Sunt foarte multumita si eu, dar si ceilalti pentru ca toti imi lauda parul. Sper sa incerci si tu gama asta de produse si sa fi la fel de multumita ca mine.Succes:*

| marsy a răspuns:

Daca ai perul cret. atunci nu trebuie nici o tunsoare. k iti sta bine asa cum e! crede-ma. am 2 prietene. care au parul cret. sh il poarta kit mai lung.winking

| andreutz a răspuns:

Si eu am parul cret si l-am lasat mai lung tocmai pentru ca imi place mai mult, cu toate ca sunt baiathee hee asa ca sfatul meu e sa il lasi asa, nu ii trebuie nici o tunsoare speciala...asta e tot farmecul parului cret...

| simona24 a răspuns:

Intra pe divahair la coafor virtual, poti sa iti pui o poza de a ta si sa incerci mai multe tunsori, vei alege cea care iti place mai mult si care te v'a avantaja la fizionomia fetei.

| alexdop21 a răspuns:

Tinutza nu iti fa griji pentru ca parul cret e placut mai rasfirat, mai rebel lasat, mie unu imi plac foarte mult fetele crete si zic ca e ok sa il ai cret si rebel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chelia cu carare pe partea strimba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul cret, il am mai lung de umeri si il aranjez mereu cu spuma sau cu ceara de par si il las desfacut.il am filat putin ca sa nu para prea voluminos si cam atat. din cand in cand prind suvitele din fata cu niste fluturasi finuti.