| albinuta_2886 a întrebat:

Am parul cret. Cum il pot aranja? Vreau niste idei, va rog.

7 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Si eu am parul destul de ondulat 8-| si multe lucruri nu ii prea pot face.
Bretonul, pe care il am foarte lung il prind in varful capului, fie drept, fie intr-o parte http://www.planificarenunta.ro/images/articole_slide/718.jpg
, sau il mai prind cu o clama stil cleste mai mare, nu prea stiu cum sa explic;)) http://www.divahair.ro/......_diva.jpg.
Mai poti folosi accesoriile pentru par : bentite, si tot felul de clamite
:*

| Puiutz a răspuns:

Buna:*
Uite aici --> http://www.divahair.ro/......ului_cret! _

Divahair nu da gres:>
E un site tare:).
Te pup:*

Răspuns utilizator avertizat
| teonamaria a răspuns:

Norocoaso! imi doresc sa am parul cret.in schimb il am lins si dreptsadcryingsad

Una dintre tendinte sunt suvitele libere. Parul este lasat liber si natural.
Truc: O bentita colorata, o agrafa metalica sau cu margele, poate sa-ti puna si mai bine in evidenta buclele.
O alta coafura usor de realizat este cocul. Insa nu ne referim la cocul acela elegant si foarte bine fixat, ci la un coc neterminat prins intr-un mod aparent neglijent.
Truc: Iti poti lasa si cateva suvite care sa-ti incadreze fata.

se poarta din nou, si chiar si la par cret.
Truc: Indreapta-ti doar bretonul lasandu-ti restul parului buclat.

si incearca crema sunsilk pentru bucle disciplinate.

sper sa fi fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. daca e lung poti sa ti-l lasi cret si se aseaza f bine daca il dai cu ulei de masline (cand e uscat), iar daca vrei sa ti-l intinzi ramai cu el f drept daca la fel dai cu ulei de masline inainte de a ti-l intinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti singura.eu am facut o mare prostie, m-am tuns.il aveam foarte lung, iar acum este mediu. sfatul meu e sa il lasi natural, asa cum e el sau sa iti indrepti bretonul.

| daaaaaa a răspuns:

Poti sa ti-l prinzi cu o clama mica la spate si arata foarte binehappy
sau
poti incerca sa iti faci 2 coditze prinse joswinking