| Cocolinna a întrebat:

Am parul cret, si as vrea sa nu mai stea 'in toate directiile', ce imi recomandati? Spray ceara? Spuma daca stiti vreuna care sa nu faca volum ca nu am nevoieee...

mersi;*

7 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

In primul rand sa nu il piepteni decat inainte de baie. Dupa baie ii dai cu spuma si il lasi sa se usuce, apoi cand iesi din casa ii mai dai cu un pic de spuma. De asemenea ar fi bine daca ai folosi balsam la spalat, nu doar sampon.
In loc de spuma ai mai putea folosi balsam leave in pentru par ondulat, aveau la pantene si la sunsilk unele foarte bune. si ceara spray e buna, am avut eu una de la avon, dar ceara in general nu e bine sa fie folosita in exces, pentru ca iti face parul sa para gras si nespalat.

| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Bună Cocolina. După a mea părere îţi recomand să achiziţionezi o placă de întins părul, multe fete o folosesc deja.Menţionez că aici modelele sunt ieftine plus că ai şi livrare gratuită la orice produs: http://goo.gl/o1MNP.Sper că ţi-am fost de folos, o zi bună.

| anutza97 a răspuns:

Nu te da cu toate prostiile si eu am parul cret dar ma pieptan inainte sa ma spal folosesc sampon si balsam si in fiecare noapte il prind sus cu un cleste si dimineaza cand te trezesti il desfaci si il aranjezi cu degetele eu asa fac si parul meu nu idrasneste sa se miste tota ziua :)) decat cand e vant atuncia nu prea am ce sa i fac... daca nu te der dai si u un click aici http://fripta.com/u.php?user=anutza9711

| BlizzardOnly a răspuns:

Incearca cu fixativ de la taft e foarte bun, adica cel mai bun dupa parerea mea, folosesc de 7-8 ani fixativ numai de la taft si parul imi sta cum vreau eu chiar de e lung sau scurt.

| CreatzzaHaha a răspuns:

Stiu cum e. Si eu trc prin asta sad. Trebuia sa te speli cu balsam, astfel nu se mai electizeaza. Si daca vrei sa sa ti se faca bucle trebuie sa te uzi cu putina apa pe mana si apoi da prin par... La mine merge big grin

| George130 a răspuns:

Placa de intins parul pe baza de aburi prezinta avantajul de a hidrata forul in timpul operatiunii, lasandu-l stralucitor si matasos si drept.
__________________________
http://colta-zone.forumz.ro/

| InviSiblE_8500 a răspuns:

De ce sa te dai cu tot felul de chimicale prin par, cand poti sa-l prinzi in coada big grin