| aleksy a întrebat:

Am parul cret si des, vreau sa ma tund si nu stiu cum dati-mi niste idei cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| sallysirop a răspuns:

Daca e cret, te sfatuiesc sa nu te tunzi cu breton, o sa te chinui foarte tare. In rest, nu stiu cum sa te sfatuiesc sa te tunzi, depinde si de forma fetei.

7 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Si eu am parul cret si des. m-am tuns filat si cu breton iar cand il indrept se vede super

| Miha a răspuns:

Am vazut pe un site al unui cuafor o idee tare draguta indreaptati doar bretonul si restul sa til lasi.si pentru tunsoare uite ctv situri http://www.elady.ro/......r-ondulat/

http://tunsori.i9.ro/par%20cret/page/2/
prima poza d p situl asta chiar e mf tunsoarea:x

| dodonika a răspuns:

Pai eu cred ca cel mai in masura sa te faca frumoasa este un specialist du-te la un salon si acolo o sa te faca asa cum iti sta tie bine. popici

| ade98hannah a răspuns:

Una dintre tendinte sunt suvitele libere. apati parul la radacini in crestetul capului apoi ridica-l cu ajutorul degetelor. Acoperiti-l apoi cu bretonul care trebuie foarte bine intins in parti cu ajutorul unor agrafe. La spate parul poate fi prins intr-o coada de cal sau pur si simplu lasat pe spate.
Truc: Dupa ce ai prins coada cu elastic camufleaza legatura cu o suvita trasa din coada sau cu o banda din satin.

daca te ajuta

si cum iti sta tie mai bine

sper ca am fost de folosbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine si nu stiu ce sa ma fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine si ma duc si eu sa ma tund dar am un par foarte dificil si gros si nu stiu cum o sa mi-l tunda. depinde si de forma fetei. du-te la salon si til va tunde cum iti sta bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi prbl o am si eu imi place parul cret dar al meu zici cai a lu tina turner si nu stiu ce sa fac cum sa ma tund.