| InoTkd95 a întrebat:

Am parul drept, lung si firele subtiri. Ce perie imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna.
Pun pariu ca daca ai parul drept, lung si firele subtiri ti se electrizeaza foarte tare si repede parul.
Iti poti cumpara un spray anti-frizz.
Exista pe piata perii cu ionizare care neutralizeaza incarcatura electrica pozitiva responsabila de electrizarea parului dar bineinteles aceasta costa bani.
Poti incerca perii de par cu dinti din lemn sau fibre naturale niciodata din plastic acestea vor da roade 100% si sunt ieftine.
Electrizarea parului mai are loc si din cauza ca parul nu este hidratat.Saptamanal aplica o masca de par pentru hidratare intensa.
De asemenea nu abuza de foehn si nici de produsele de styling.
Sper ca ti-am putut fii de folos multa sanatate iti doresc.

1 răspuns: