| allyce a întrebat:

Am parul ondulat ce pot face pentru al indrepta...inafara de placa

12 răspunsuri:
| Sapphire a răspuns:

Placa este singura solutie. Stiu ca distruge parul dar daca iti prepari singura masti naturale cu ou, ulei de masline, iaurt/lapte rece, lamaie, iti va mai proteja parul.

Răspuns utilizator avertizat
| ConstiintaTa a răspuns:

Si eu am par ondulat. Uite metoda pe care o folosesc eu:
Leagati parul intr-o coada de cal, apoi acopero pe toata, aproape de varfuri cu pufuri, fiecare pus sa fie strans legat de par si sa fie pufurie lipite intre ele pe coada, punetil asa de seara iar a doua zi ti-l va mai indrepta cu siguranta.Eu am o colega care face asa si ii iese perfect, de parca ar fi indreptata cu placa. Sper ca merit funtitza. Sper ca te-am ajutat.

| adellina a răspuns:

Buna.
Cu uscatorul normal de par si o perie, dupa baie.Sau cu un sampon care intinde parul, este unul bun de la Nivea sau poti incerca gama Pantene.Depinde ce tip de par ai, daca este unul care se "modeleaza" usor, poti folosi doar balsam.

| cornel a răspuns:

Pai.cu fieru de calcathappy

| vanessa_6993 a răspuns:

Chiar nu stiu si eu am problema asta

| elyssa20 a răspuns:

Incearca cu o crema pentru indreptat parul si apoi cu o perie rotunda si phonul -

| Fiction a răspuns:

Cand te speli pe cap dupa ce ai terminat cat mai ai parul ud piaptana-l drept.

| madalina_5722 a răspuns:

Fi atenta solutie gandita: tunde-te scurt! iti zic eu ca am o colega in clasa care avea parul ondulat si dupa aia s-a tuns scurt si si-a indreptat parul de cateva ori si acum nu ai are nevoie sa si-l indreptewinking

| Just a kid a răspuns:

Ce sampoane de indreptat parul exista? adica nu stiu eu nu stiu ce sa caut pentru ca si eu as vrea sa imi ndrept parul fara placa.va rog ajutati-masad

| alexandra_6474 a răspuns:

Ai alte 2 solutii:1.Cu fierul de calcat
2.Cu o perie rotunda si feonul

| pipa11 a răspuns:

Pai sa-ti spun drept eu il am cret (e cam acelasi lucru)si eu m-am saturat de placa si am intrebat un prieten ce sa folosesc mi-a spus ca mil fac lins cu peria si cu uscatorul (de acum asa fac eu)