| laura_9178 a întrebat:

Am parul ondulat iar cand ies afara si ploua sau a plouat se face si mai ondulat...asa patesc si cand mi-l intind cu placa nu rezista foarte mult. ce as putea sa fac? :-(

8 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Poti flosi niste produse anti-frizz de genul http://www.dailymakeover.com/......_113_g.jpg
sau http://1.bp.blogspot.com/......4+copy.jpg
Nu se va mai electriza, zburli sau increti de la ploaie sau vant. pentru mine e esential precum umbrela ca altfel as arata ca o matura :)) Dar totusi bucura-te de onduleuri pentru ca iti zic din proprie experienta ca esti invidiata.

| baru a răspuns:

Unele fete doresc sa aiba parul ondulat dar din pacate nu-l au Tu de ce nu esti multumita? Crezi ca daca ai avea parul lins ai fi mai frumoasa? Nu cred Frumusetea unei femei vine din interior asa ca fi fericita asa cum esti si-----pun pariu ca esti foarte draguta Pa

| BloodMagickNecromance a răspuns:

SIMPLU! happy ti-l dai cu fixativ sau cu gel, sau daca iti place poti purta o diadema ( nu-mi place varianta asta ) asa ca incearca o data cu gel, o data cu fixativ...

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Dati-l cu fixativ sau gel

| marrr a răspuns:

Exact asa il am si eu. Oricat l-as indrepta cu placa, atunci cand e umezeala afara mi se face oribil si aspru. Eu am incercat sa ma dau cu fixativ si merge, adica nu se face atat de urat si la atingere este mai placut(nu e fixativ dintr-ala dur, care face parul aspru, ci doar il face mai moale). Daca nu merge, da-te dupa ce te speli pe cap cu spuma de par si iti face parul mai moaletongue

| kaya a răspuns:

M-am luptat cu aceasta problema mult timp, indreptam o suvita cu placa si cand ma apucam de a doua suvita prima se incretea la loc, ma dadeam cu tone de gel, spuma dar degeaba cateva minute statea bine apoi se incretea si m-am luptat mult timp cu treaba asta pana m-am saturat si l-am lasat asa cum este el natural, am inceput sa ma dau cu spuma si sa il fac cret happy. Iti spun ca spuma sau gelul nu te ajuta prea mult, poti merge la coafor sa ti-l indrepte, sau daca ai placa poti folosi ceva special pentru par intins ca sa te dai inainte sa folosesti placa.Mult succes

| iubi_duby75 a răspuns:

Sa iti pui fixativ cat mai mult happy.
sau spary pentru shuvite rebele care le aranjezi u cum vrei happy.

| wanda a răspuns:

Eu folosesc sampon si balsam pentru indreptarea paruluihappy
si e fff bun